Warszawska

Szkoła Filmowa

Warszawska Szkoła Filmowa to działająca od 2004 roku niepubliczna wyższa szkoła filmowa pod patronatem Ministerstwa Kultury założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Szkoła działa na Żoliborzy przy ul. Gen. Zajączka 7 naprzeciwko Restauracji Pasadena.

Twórcy Szkoły stworzyli autorski program oświatowy, który zaowocował wielokrotnie nagradzanymi debiutami, w tym nominacją do Oskara w 2015 roku krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Nasza Klątwa” w reż. Tomasza Śliwińskiego. Program nauczania wzorowany był na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie oraz Stanach Zjednoczonych, takich jak słynne nowojorskie Actor’s Studio. Priorytetem w nauczaniu są umiejętności pracy na planie filmowym. Studenci uczestniczą w praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez aktywnych zawodowo przedstawicieli środowiska filmowego oraz współpracują ze sobą przy produkcji filmów dyplomowych.

W ciągu ostatnich lat Warszawska Szkoła Filmowa była organizatorem bądź współorganizowała dziesiątki wydarzeń kulturalnych w całym kraju. Do najważniejszych imprez cyklicznych należą: ScriptFiesta – Festiwal dla scenarzystów, Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych, Festiwal Filmoteki Szkolnej.

Warszawska Szkoła Filmowa prowadzi studia licencjackie na kierunkach: reżyseria, tworzenie gier wideo, montaż filmowy, produkcja filmowa i telewizyjna, filmoznawstwo praktyczne, ekonomia kultury, menadżer kultury, aktorstwo, sztuka operatorska oraz fotografia, jak również studia podyplomowe oraz kursy.

Przy wyższej szkole filmowej obecnie działają już również Liceum Filmowe, Filmowe Studium Policealne oraz Gimnazjum Filmowe.Kino

Elektronik

Kino Elektronik to kultowe kino o bogatej historii otwarte po raz pierwszy w latach 60 XX wieku i reaktywowane wiosną 2015 roku przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Dzięki ogromnemu nakładowi środków i sił zrewitalizowane kino zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt jednocześnie nie tracąc swojego oryginalnego klimatu. Szczególnie zwracają uwagę odrestaurowane, oryginalne, drewniane siedzenia. Elektronik to kino studyjne, jednosalowe oferujące bardziej wyszukany, offowy repertuar. Jest również scena, na której mogą być wystawiane spektakle, organizowane koncerty, debaty, spotkania autorskie.

W 2013 roku na budynku powstał mural autorstwa Anny Koźbiel i Adama Walasa. Imponujące dzieło składa się z 750 metrów kwadratowych kadrów z klasyki światowego kina.
Więcej o historii kina Elektronik


Po seansie

odwieź Restaurację Pasadena i otrzymaj 10% zniżki*

*aby otrzymać rabat wymagane jest okazanie biletu z kina.


Ceny biletów:

Dzień Normalny Ulgowy
Poniedziałek – czwartek: 18 zł 15 zł
Piątek przed g. 18:00: (poza świętami) 11 zł 11 zł
Piątek – niedziela: 20 zł 16 zł
Poranki filmowe 10 zł 10 zł
Pracownicy i studencji WSF 5 zł 5 zł
Uczniowe i słuchacze ZSF 5 zł 5 zł

Kasa biletowa jest otwierana na pół godziny przed pierwszym seansem.
Rezerwacja biletów telefonicznie: +48 691 490 173 lub mailowo: rezerwacje@kinoelektronik.pl
„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa”.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

330 odwiedzin